Svajonių atostogos Šri Lankoje su poilsiu prie Indijos vandenyno

Šri Lanka, kitaip dar vadinama mažu arbatos lašeliu Indijos vandenyno platybėse… Džiunglės, kalnai, uolos, palmėmis apaugusios smėlio pakrantės, senovės civilizacijos kultūros paminklai, vietinės tradicijos, arbatos plantacijos, nuostabios kalnų terasos, prieskonių įvairovė ir dar daug daugiau nuostabių ir viliojančių dalykų, kuriuos vardinti neužtektų net visos dienos! Artimiausia šios kelionės data spalio pradžioje, turo kaina nuo 650 Eur/asm., o skrydis nuo 610 Eur/asm. Ši kelionė pilna įspūdžių, nuostabių vaizdų, nepamirštamų akimirkų, nepalieka nei vieno abejingo ir dar visi nori sugrįžti ne kartą!

Tarsi ašara Indijos vandenyne, kvapni kaip puodelis juodosios arbatos Šri Lanka traukia savo turtais, nuostabiu kraštovaizdžiu, aštriu maistu ir mielais, besišypsančiais žmonėmis

„Ayubowan!“ – išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Sveiki atvykę!“

Kviečiame jus prisijungti į šią nepamirštamą, egzotišką ir vaizdais kvapą gniaužiančią kelionę!

Šri Lanka užklups dar nepasiruošus nustebti. O stebina ji visur: turguje, kur prekystaliai lūžta nuo nematytų vaisių, ryžių lėkštėje, kurie nuo prieskonių dega burnoje, okeano pakrantėje, kurią talžo dramatiškos bangos, kalnų viršūnėse, kur dienas leidžia įžūlios beždžionės, gyvenimu pulsuojančiuose miestuose, kurie tokie spalvoti ir gyvybingi.

Norite tikėkit, norite ne… bet svajonės išsipildo.  Čia kiekviena diena, kiekviena akimirka yra kuo džiaugtis bei yra kuo gėrėtis. Ši amžinai žaliuojanti šalis randa kuo nustebinti:  gausybė  mums nematytų augalų, drambliai – čia įprastas gyvūnas kiekvienam vietiniam,  spalvingosios papūgos,  išdykusios beždžionėlės,   beribiai kalnai,  platus, mėlynas vandenynas, baltų smiltelių paplūdimiai ir, žinoma, stebuklus daranti ajurveda.

Visa tai, ne sapnas. Tai nuostabioji Šri Lanka.

Labai džiaugiuosi turėdama galimybę viskuo, ką žinau apie užburiančią Šri Lanką, pasidalinti su Jumis. Parodyti viską, kas yra geriausia ir įdomiausia.  Nes puikiai žinau, kiek daug atostogos reiškia kiekvieno mūsų gyvenime ir noriu, kad laikas, praleistas Šri Lankoje, paliktų neišdildomą įspūdį.

Skrydis  VILNIUS –KOLOMBAS. Skrydis (su persėdimu) į Šri Lankos sostinę Kolombą.

1 diena.

Atvykstame į Kolombo tarptautinį oro uostą, kur mus pasitiks partnerių Šri Lankoje atstovai. Vykstame į Kolombą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena. Colombo – Dambulla

Po pusryčių vykstame į Dambulla’ą, kur aplankysime senas budistų šventyklas akmeniniuose urvuose. Tai įžymus didžiausias budistų grotų kompleksas Šri lankoje (UNESCO paveldo objektas). Pakeliui sustosime aplankyti Pinavaldos dramblių prieglaudos – tai namai po atviru dangumi ilgastraubliams gigantams . Jie yra skirti skirtingo amžiaus ir dydžio drambliams, kurie buvo sužeisti arba palikti likimo valiai laukinėje gamtoje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 diena. Sigiriya

Po pusryčių keliaujame prie tankiomis džiunglėmis apsuptos „Liūto uolos“. Pasakojama, kad šią uolą-tvirtovę įkūrė karalius Kasyapa, o jos gynėjais buvo karališkieji liūtai. Tai viena labiausiai turistų mėgstamiausių ir lankomų vietų. Užkopus ant šios uolos atsiveria tokie vaizdai, kurių negalėsite pamiršti.

Daugiau nei tūkstantis laiptelių veda mus į 360–ies metrų uolos viršūnę – čia buvo įkurti karaliaus apartamentai.

Sklinda pasakojimai, kad ji pastatyta vos per 7 metus, o karalius Kassapa savo sostą išlaikė dar 6 metus po to, kai tvirtovė baigta mūryti. Pastatyti tokią tvirtovę buvo tikras žygdarbis, turint galvoje, kad tvirtovė stūkso ant uolos viršūnės ir visas statybines medžiagas žmonėms teko nešti ir kelti itin stačiais šlaitais.

Po pietų dalyvausite pramoginiame kaimiškame ture, jodinėsite drambliais ir dienelę užbaigsite ajurvediniais masažais. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena. Matale – Kandy

Pusryčiai,  keliausite į Matale prieskonių plantacijas, kuriose patyrę gidai papasakos apie čia augančius prieskonius. Kvapai, kvapai, kvapai… Čia galėsite užuosti aromatus ir pamatyti cinamono, alavijų, imbiero, kardamono ir daugelio kitų prieskonių auginimo vietas bei išgirsti apie gydomąsias jų savybes, kurios naudojamos  kosmetikoje ir ajurvedinėje medicinoje. Šių prieskonių rinkinių taip pat galėsite įsigyti šioje plantacijoje. Tikimės, kad Jūsų uoslės ir skonio receptoriams tai bus puiki dovana.

Toliau vykstame į vieną įspūdingiausių Šri Lankos miestų – Kandy, kuris yra įsikūręs kalnuose. Iš tikrųjų nustebsite, kad tokioje mažoje šalyje gali laukti tokie kontrastai – vieną akimirką mėgaujatės tropine gamta, o už kelių valandų kelio – Jūs jau kalnuose, fantastiško grožio Kandžio mieste, turinčiame gilias istorines tradicijas.

Lankysimės unikalioje Budos danties šventykloje „Sri Dalada Maligawa“, kurioje kaip manoma, iki šiol yra saugomas Budos dantis. Čia Budos dantis buvo atvežtas suvyniotas ir paslėptas Orrisan princesės plaukuose. Tai Šri Lankos vertingiausia relikvija.

Vakare pasiūlysime vykti į tradicinį šrilankietiškų šokių vakarą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 diena. Kandy – Peradeniya – Tea plantation – Nuwara Eliya

Pusryčių viešbutyje, apsuptame įspūdingų kalnų, neužmiršite ilgai – tai romantiška dienos pradžia. Po jų pradedame turą po miestą.

Kandy – vienas gražiausių Šri Lankos miestų, paskutinė karališkoji sostinė. Tai šurmulingas miestelis su brangakmenių šlifavimo dirbtuvėlėmis, šilko ir vietinių dirbinių, parduotuvėlėmis.

Aplankysime karališkąjį botanikos sodą Peradenijoje, kuriame yra per 5000 augalų ir medžių rūšių. Dauguma jų labai reti tropiniai augalai. Ši 147 akrų ploto teritorija kadaise buvo paskutinės Kandžio karalienės poilsio sodas.

Tęsiame kelionę į Nuvarą Eliyą, kitaip dar vadinamą „Mažąja Anglija“. Čia išlikę daug britiškojo periodo relikvijų: golfo, kriketo aištelės, pub’ai bei britų imperijos laikų stiliaus viešbutėliai.

Šis regionas yra ideali vieta arbatos gurmanams ir ne tik. Čia galėsite pamatyti didžiules kalnuotąsias arbatžolių plantacijas, stebėti kaip vyksta arbatžolių rinkimo, perdirbimo procesas bei paragauti ir įsigyti garsiosios Ceilono arbatos. Ši vieta yra viena šalčiausių visoje saloje. Ten kaip ir paprastą, tradicinę angliško pavasario dieną.

Autobusu arba traukiniu (jei bus galimybė) leisimės į vieną egzotiškiausių kelionių Jūsų gyvenime. 4 valandas mėgausimės arbatų plantacijų, džiunglių ir vietinių kaimų gyvenimu. Vaizdai verti kiekvieno atokvėpio ir džiugins Jūsų širdį. Vakare laukia poilsis viešbutyje, vakarienė ir nakvynė.

6 diena. Nuvara Eliya – Yala nacionalinis parkas

Šri Lanka garsėja turinti net 26 nacionalinius parkus. Tarp kurių – egzotiškus ir nepamirštamus safarius siūlinatis Uda Valavė nacionalinis parkas; retą šrilankinio leopardo rūšį glaudžiantis, tankiomis atogrąžų džiunglėmis išsiskiriantis seniausias Vilpatu nacionalinis parkas ar Sinharadžos miško draustinis, kurio net 60 proc. augmenijos laikoma reta. Vis dėlto bene didžiausio keliautojų populiarumo sulaukia Yala nacionalinis parkas tapęs 44 skirtingų gyvūnų ir 215 paukščių rūšių namais. Jame galima išvysti didžiulę leopardų šeimą, dramblius, krokodilus, šakalus, zambarus, povus ir net lokius.

Po pusryčių viešbutyje keliausime Jalos link, pakeliui sustodami apžiūrėti Elos properšos. Stabtelėsime prie „Ella Grand Motel“ paganyti akių į garsiąją Elo kalnų bedugnę, o nusileidus žemyn mūsų laukia ne mažiau įspūdingas Ravanos krioklių reginys. Tikima, kad figūroms, iškaltoms Buduruvagalos uolose – daugiau nė tūkstantis metų. Vakare – safaris Jalos nacionaliniame parke. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Yala– Galle.

Po pusryčių suksime į pietus link Indijos vandenyno poilsio vieton. Pakeliui užsuksime ir į Galė ‐ tai pats seniausias Šri Lankos uostas. Šio miesto forto ansamblis iliustruoja Europos architektūros ir Pietų Azijos tradicijas nuo XVI iki XIX amžių. 1588 m. šį fortą pradėjo statyti portugalai, vėliau – 1663 m. jį išplėtė olandai. Nusikelsime į gilią praeitį – kolonijinę olandų valdymo erą. Gale daugiau nei 400 metų rūpinasi Šri Lankos vyriausybė, dabar jis ir UNESCO saugomas objektas. Miestelio amatininkai garsėja savo nėriniais bei dramblio kaulo drožiniais, sidabro dirbiniais. Taip pat čia galėsite Pamatyti įspūdingą reginį ‐ žvejybą sėdint ant vandenyje įsmeigto strypo. Toliau vykstame į kurortą. Jame praleisime net 5 naktis, per kurias galėsime mėgautis Indijos vandenyno bangomis, puikiais paplūdimiais, palmėmis, kokosais ir puikiomis poilsio atostogomis Šri Lankoje!

*Galimybei esant vyksime į vėžlių peryklą. Nykstančiai vėžlių populiacijai saugoti sukurtas ne vienas gamtos apsaugos projektas. Vienas jų yra vykdomas pietinėje Šri Lankos pakrantėje, kur vėžliai išplaukia padėti savo kiaušinių. Paplūdimyje iškasę duobutes, jie padeda kiaušinius ir užkasa juos smėlyje, kur iš saulėkaitoje šylančių kiaušinių turėtų išsiristi jaunikliai. Vis dėlto dažnai nutinka priešingai: kiaušinius iškasę žvejai parduoda juos žmonėms. Vykdant vėžlių apsaugos programą, juos iš žvejų superka aplinkosaugininkai, kurie padeda kiaušinius saugiose teritorijose, kur jų negali iškapstyti paukščiai. Iš kiaušinių išsiritę vėžlių jaunikliai po dviejų dienų, nakties metu, paleidžiami į jūrą – taip jų išgyvenimo galimybės išauga.

Jūsų laukia plaukimas laiveliais Madu Ganga upe, mangrovių miškais.. Mangrovės ekosistema, kurią sudaro medžiai ir krūmai, augantys tropinėse srityse, vandenynų, jūrų pakrantėse.

8-11 diena.

Gyvensime viename iš daugelio nuostabių paplūdimio kurortų, 5 naktis ir 6 dienas, viešbutyje ant vandenyno kranto.

12 diena.

Atsisveikinę su vandenynu ir šiuo nuostabiu gamtos kampeliu, pajudėsime link Šri Lankos sostinės Kolombo, kurio net pavadinimas išduoda svarbius istorinius momentus. Senais laikais jis vadintas Kalan–totta – „keliu per Kelanio upę“ ar „uostu prie Kelanio upės“. XVI a. Šri Lankos krantus pasiekę portugalai aktyviam prekybos uostui prikabino naują pavadinimą Kristupo Kolumbo garbei, ir jis prigijo. Šiandien Kolombas iš kitų šalies urbanizuotų erdvių išsiskiria modernumu bei multikultūriškumu – savybėmis, kurios formuoja šiuolaikinio Rytų miesto įvaizdį. Ryškiausiai matomi jo atributai – dangoraižiai. Beje, su uostu kanalais ir šliuzais sujungtas Beiros ežeras, raibuliuojantis miesto centre. Judėjimas vandenimis Kolombui suteikia didelės gyvasties. Kita vertus, sostinė lieka ištikima šimtametei kultūrai, besišakojančiai į skirtingas religines tradicijas. Kolombe yra ir budistų šventovių, ir musulmonų mečečių, ir hindi šventyklų, ir krikščionių bažnyčių.

Veikiausiai nėra dalykų, kuriais į Šri Lanką išsiruošusius turistus galėtų nuvilioti. Džiunglės? Kalnai? Uolos? Neregėto grožio paplūdimiai ir tobulas atostogų klimatas? Mažytis Indijos vandenyno „lašelis“ tai pasiūlys be vargo. Pridės ir safarius, „pažintį“ su krokodilais, arbatos gėrimo ceremonijas, įkvepiančius istorinius akcentus bei budistinę ramybę. Jei neįtikino, mes pagrindinį kozirį.

Šri Lanka – vienintelė pasaulio šalis, kurioje per vieną dieną gali išvysti du didžiausius pasaulio gyvūnus – dramblį ir mėlynąjį banginį.

Į kainą įskaičiuota:

 • 7 dienų ekskursinė programa (Gido paslaugos);
 • Pažintinės kelionės metu keliavimas patogiu, kondicionierių turinčiu autobusiuku;
 • 3* ir 4* žvaigždučių viešbučiai turo metu su pusryčiai ir vakarienės juose;
 • Poilsis 4 arba 5* žvaigždučių viešbutyje poilsio metu su pusryčiais ir vakariene;

Į kainą neįeina:

 • Šri Lankos viza ~40 EUR (kaina gali keistis);
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Kolombas – Vilnius (su persėdimu Stambule);
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą (~135 EUR). Tikslinama prieš išvykimą;
 • Dramblių safaris ~24 EUR;
 • Pasirenkami turai poilsio metu;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams apie 2 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1 EUR asm. (dienai), pietūs, gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos. P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai;

Kinai turi patarlę „Pradžia ir pabaiga tiesia viena kitai ranką“. Kitaip tariant, pabaiga visada yra kažko pradžia. Ši taisyklė galioja kalbant ir apie keliones. Ramiai ir džiugiai ištieskite ranką artėjantiems planams ir vėl leiskitės į naują kelionę po neatrastas svajonių salas, gražiausių ir tauriausių jausmų planetas…