Informacija nėsčiosioms

Pagal galiojančias aviakompanijų Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo taisykles, kad būtų išvengta rizikos, aviakompanijos nėščių keleivių prašo skrydžio metu su savimi turėti gydytojo pažymą, patvirtinančią, kad nėščios keleivės sveikata yra tinkama skrydžiui, bei kurioje būtų nurodytos galimos rizikos ir nėštumo trukmė. Kai nėštumas trunka 28 savaites ar daugiau – tokią pažymą turėti privaloma. Gydytojo pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip 7 dienos prieš skrydį.

Prieš pirkdama lėktuvo bilietą ar organizuotą turistinę kelionę, į kurią įeina vežimo oru paslauga, nėščioji apie savo nėštumą turi informuoti kelionių agentūrą ir (ar) kelionių organizatorių.

Gydytojo pažymą reikia turėti tiek registruojantis skrydžiui, tiek visos kelionės metu. Gydytojai nepataria lėktuvais keliauti moterims, kurių nėštumas trunka 34 savaites ir ilgiau – skrydis gali turėti neigiamos įtakos moters ir kūdikio savijautai. Po 34 nėštumo savaitės moteris skrenda savo atsakomybe ir nei aviakompanija, nei kelionių agentūra ar organizatorius neprisiima jokios atsakomybės už nėščios moters ir kūdikio sveikatą.

Pagal galiojančias aviakompanijų Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo taisykles, po 36 nėštumo savaitės (aviakompanija „Smartlynx Airlines“ gali atsisakyti vežti nėščiąją, jeigu nėštumas yra po32 nėštumo savaitės) nėščios moterys į lėktuvą nepriimamos. Atskirais atvejais orlaivio palydovas ar kapitonas, įvertinęs moters būklę prieš skrydį bei skrydžio aplinkybes (pvz., nepalankios oro sąlygos, sudėtingas skrydis ar kt.), gali priimti sprendimą atsisakyti vežti besilaukiančią keleivę. Tokių priemonių imamasi kilus įtarimui, jog skrydis gali turėti neigiamos įtakos jos sveikatai. Kelionių agentūra ar organizatorius neprisiima atsakomybės už tai, kad nėščioji neturi gydytojo pažymos, nurodančios nėštumo trukmę, galimas rizikas bei patvirtinančios nėščios keleivės galimumą skristi, ir už orlaivio įgulos priimtus sprendimus nėščios keleivės atžvilgiu.