Malborkas – Sopotas – Gdanskas

Gegužės 27 -28 d. organizuojama kelionė maršrutu: Malborkas – Sopotas – Gdanskas.

Kelionės programa:

1 diena.

Anksti ryte išvykimas iš Pasvalio. Atvykstame į Malborką, dar žinomą kaip buvusi kryžiuočių sostinė. Lankysimės Malborko pilyje*, kuri minima kaip didžiausia Europoje plytinė viduramžių pilis, kurioje buvo įsikūrusi Didžiojo Kryžiuočių ordino būstinė. Pilies kompleksą supa tvirta gynybinė siena, kurią puošia gausybės bokštelių. Pasivaikščiosime po pilies teritoriją, jos kiemus, koridorius, celes, prabangias Ordino pasitarimų sales, valgomuosius. Toliau keliaujame link kurortinio Lenkijos miesto Sopoto. Šis miestas garsus ilgiausiu (515 m) Baltijos jūros molu. Taip pat pasigrožėsime unikalios statybos statiniu Sopoto centre – ,„Krzywy Domek“ (Kreivas namas).
(Pagal laiko galimybes keliaujant link Malborko sustosime Šventa Lipka pasigrožėti šokančiais vargonais).

Nakvynė Gdansko apylinkėse.

2 diena.

Ryte pusryčiai.  Vykstame į vieną gražiausių Lenkijos miestų – Gdanską. Pažintinė ekskursija Gdansko senamiestyje. Pamatysime didžiausią plytinę katedrą Europoje – Šv. Mergelės katedra*. Iš katedros bokšto, kuris yra 400 laiptelių, galima pasigrožėti Gdansku iš viršaus. Keliausime link Dluga gatvės, kuri žinoma dėl vartų komplekso. Taip pat nueisime iki centrinės miesto Dlugij Targ aikštės. Aplankysime Olivos katedrą, kurios bokštas siekia 107 m. ir yra aukščiausias Lenkijoje. Katedra garsi joje esančiais vargonais, kurie mena net 16 amžių. Šios Katedros vargonai laikomi vienais unikaliausių ir geriausių vargonų pasaulyje.

Laisvu laiku Gdanske pasiūlysime nueiti pasivaikščioti ir pasigrožėti pakrante, Artūro rūmais, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai.

Vėlai naktį grįšime namo.

Sopot house     gdanskas 1 1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dėl kelionės kreiptis tel. 860183864, 861151414   el.p.  [email protected]