Gyvūnai

Gyvūnėliai lėktuve:

Jeigu lėktuvu planuojate skraidinti savo naminį gyvūną, būtinai pasidomėkite oro bendrovės taisyklėmis dar prieš pirkdami aviabilietus. Nors jos šiek tiek skiriasi, tačiau daugeliu atvejų būsite paprašyti užtikrinti:

  • kad gyvūnas būtų saugioje kelioninėje dėžėje arba narve;
  • turite turėti visų privalomų gyvūno skiepų patvirtinimus, sertifikatus ir leidimus įsivežti gyvūną į kelionės tikslo šalį;
  • užtikrinti, kad gyvūnas turėtų pakankamai vietos narve (galėtų atsistoti, apsisukti, pamankštinti kojas) ir užtektinai maisto ir/arba vandens kelionei.

Paprastai maži gyvūnai iki 8 kg yra laikomi lėktuvo salone, o didesni – krovinių skyriuje. Jame yra atskira kondicionuojama vieta, kurioje palaikoma tinkama temperatūra. Ten pastatoma dėžė ir gyvūnu rūpinamasi. Jis nekeliauja kartu su lagaminais. Jei gyvūnas bus gabenamas krovinių skyriuje, keleivis turi atvykti į oro uostą mažiausiai 1 valandą iki skrydžio.

Tereikia pasirūpinti:

  • gyvūno skiepais nuo pasiutligės (vyresniems nei 3 mėn.);
  • po kailiu įsiuvama mikroschema arba įskaitoma tatuiruote;
  • naminio gyvūno pasu, kurį gali išduoti jūsų gyvūno veterinarijos gydytojas.

Gyvūnėliai traukinyje

Lietuvos geležinkeliai leidžia gabenti tik naminius gyvūnėlius. Šeimininkas turi turėti veterinarijos gydytojo pažymą apie gyvūno sveikatą ir užtikrinti kitų keleivių saugumą. Keliaujant 3 klasės vagonuose vietiniais maršrutais nemokamai galima vežti smulkius kambarinius gyvūnus, įdėtus į dėžes, pintines ir narvelius. Kitų klasių vagonuose už kiekvieną mokama kaip už 10 kg lydimojo bagažo. Didesniems gyvūnams taikomas didesnis mokestis pagal svorio kategoriją. Tarptautiniuose maršrutuose gyvūnų vežimo sąlygas traukiniais kiekvienoje šalyje nustato geležinkelio transporto vežėjas.

Gyvūnėlių gabenimas laivais ar keltais

Dauguma laivynų suteikia galimybę plaukti su gyvūnais. Keliaujant su šunimi, privalėsite sutvarkyti jo sveikatos dokumentus. Reikalavimai ES yra tokie pat, kaip anksčiau aprašyti oro bendrovių reikalavimai. Šeimininkas turi išsipirkti specialią kajutę arba gyvūnams skirtą specialų narvą, esantį kelte. Tokių kajučių, narvų skaičius keltuose taip pat ribotas.

Keliavimas automobiliu kertant sieną

Keliaujant su augintiniu šiuo būdu taikomi tie patys reikalavimai, kaip ir keliaujant lėktuvu ar laivu. Tačiau reikėtų žinoti, kad vykstant į Rusiją ar Baltarusiją ar Ukrainą egzistuoja daugiau papildomų sąlygų. Atkreipkite dėmesį, jog tokiai kelionei su augintiniu reikės ruoštis ilgiau nei į ES šalis. Išsamią informaciją apie kiekvienos šalies ypatybes galite rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklapyje.

Gyvūnų laikymas viešbutyje

Prieš užsisakydami viešbutį pasidomėkite, ar į jį priimami ir gyvūnai. Vieni viešbučiai keturkojus svečius noriai priims be papildomo užmokesčio, kiti gali paprašyti sumokėti už nakvynę daugiau. Kai kurie viešbučiai priima gyvūnus tik tam tikru metų laiku, ne piko dienomis ar pan. Jei gyvūnai priimami, būtinai išsiaiškinkite, kurioje vietoje augintinis miegos, nes jums gali tekti pasirūpinti guoliu. Būkite pasirengę užtikrinti kambario švarą. Kita vertus, visuomet galite palikti gyvūną specialiuose viešbučiuose mūsų šalyje.

Kad keliauti būtų drąsiau ir išvengtumėte netikėtų staigmenų, prieš išvykstant rekomenduojame pasitarti su veterinarijos gydytoju ir savo kelionių agentu.